Ummehtunut haju vaatteissa. Eikä ne ole kuin Annalankatu 1:sen vaatehuoneessa olleet vaan.
Soi hälytyskellot ja mietin vieläköhän ne perii sitä "irtisanomiskuukauden" vuokraa vaikka asiasta on kohta vuosi, kun korothan voisi olla mitä vain.
Laitoin asiallista sähköpostia asiakaspalveluun.
Sitä ennen tein ulosottoon Lapin käräjäoikeuden päätöksen n.vuosi sitten annettujen papereiden kanssa/perusteella ilmoituksen, nettiasioinnissa (?) että satanen olisi kiva saada takaisin.
Saanhan mä aikaan kaikkea kun vaan alan tekee. Pelilaitteet pois päältä ja stressiä vähemmän kun ei mikään voi muhia ikuisuuksia koska vanhentuu... homehtuu.. ja sä tiedät kuitenkin mitä tapahtumassa.nih
Tekstit ovat suomalaisen naisen päiväkirjamerkintöjä, joissa hän kirjoittaa arkielämästään, harrastuksistaan ja ajatuksistaan. Hän jakaa paljon omia mielipiteitään ja kokemuksiaan, joista osa liittyy henkiseen terveyteen, elämänarvoihin ja yhteiskuntakritiikkiin. Hän kirjoittaa myös paljon harrastuksistaan, kuten postikorttien lähettämisestä, kirjojen lukemisesta ja peleistä. Tekstin tyyli on avoin, suora ja henkilökohtainen.
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti
"Kiitos paljon, että otit aikaa lukeaksesi ja kommentoidaksesi kirjoitustani! Arvostaisin, jos voisit pitää kommenttisi ystävällisenä ja positiivisena. Kiitos myös, että tarkistat oikeinkirjoituksen ennen julkaisemista!"