Tinder on aika karsea paikka. Olen pikemminkin poikkeus kuin sääntö... mutta ainakin ne tietää mitä ne haluaa. Elämäänsäkyllästyneen sekoilevan joka päivä selfieitä ottavan jne tietävät mitä eivät halua mutta jäljellä jää unelmoivat tyypit jotka kuvittelee että ne saisi jonkun oikeasti tai muuten ansaitsisivat parempaa.
Pilasin sunnuntai-iltani onneksi. Olen koko päivän siivonnut ja järjestellyt. Onhan tässä vielä viikkoja muuttoon mutta silti.
Mun ei pitänyt tänään kirjoittaa mutta loppui paristo pelihiirestä. En voi skrollata ylös ja alas.
Toisaalta kehutaan että olen parasta mitä internetissä on kuultu ikinä tai mun keho on jotain ihmeellistä, mutta ehkä sekin on suurta väärinkäsitystä heidän osaltaan.
Tekstit ovat suomalaisen naisen päiväkirjamerkintöjä, joissa hän kirjoittaa arkielämästään, harrastuksistaan ja ajatuksistaan. Hän jakaa paljon omia mielipiteitään ja kokemuksiaan, joista osa liittyy henkiseen terveyteen, elämänarvoihin ja yhteiskuntakritiikkiin. Hän kirjoittaa myös paljon harrastuksistaan, kuten postikorttien lähettämisestä, kirjojen lukemisesta ja peleistä. Tekstin tyyli on avoin, suora ja henkilökohtainen.
Allmylinks
Translate
Tilaa:
Lähetä kommentteja (Atom)
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti
"Kiitos paljon, että otit aikaa lukeaksesi ja kommentoidaksesi kirjoitustani! Arvostaisin, jos voisit pitää kommenttisi ystävällisenä ja positiivisena. Kiitos myös, että tarkistat oikeinkirjoituksen ennen julkaisemista!"