igwidget

Translate

keskiviikko 23. lokakuuta 2024

Hymyhuulet suukon saavat, hymyhuulet huomataan

 Huuliteknikko (hoitaja) kehui työtään vuolaasti. Ai että miten ihanat huulet tuli... haha. Mä kävin sitä ennen kampaajallakin, koska olin taas huonon tapani mukaan ajoissa tunnin. Oikeesti bussien vika, kun toi 29 menee kerran tunnissa. Jos olisin tähdännyt siihen toiseen myöhempään, olisin ollut vartin ajoissa ehkä! Se kampaaja suoristi hiukset latvojen veitsellä leikkaamisen jälkeen, kun halusin rikotun enkä tasattua. Kauneuspäivä mulla siis.

Mä söin 2 tunnin päästä suklaata siitä kun lähdin sieltä. Pari tuntia piti olla syömättä... netissä mainitaan joku kuusi tuntia olla painelematta ym. Onhan ne vähän arat... se aineen laitto neulalla ja puudutusaineen kihelmöinti ja viileys, ei ollut mitenkään mukavaa. Yritin hengitellä mutta jähmetyin kai... silmänurkka kastui.

Kävin ennen ajanvarausta hakemassa maskeerausmeikkejä Punanaamiosta. Söin blt leivän ärrältä ja energiapullon otin mukaan. Kotiin tullessa kaupasta jotain. Tänään meni siis suurin osa mun rahoista. Puolet enemmän kulutin kuin mitä jäi. Sanotaanko näin.


🫦

🌸

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti

Kiitos että ajattelit kirjoitustani ja ajattelit jättää kommenttia, mutta pidäthän tyylisi positiivisena. Kirjoitat asiallisesti ja kiinnittäisit, huomiota oikeinkirjoitukseen, kiitos!

Hae tästä blogista

prompts