Allmylinks

Translate

torstai 13. helmikuuta 2025

Nythän se myrkyn keitti

 Toinen patteri on taas kylmä ja täällä on vain 20 astetta  lämmintä. Mulla on huono olo... Söin liikaa toffeekarkkeja. Kohta katsonut neljännen tuotantokauden etsiväsarjaa.

Jonkun tyypin piti tulla vartti sitten mun kanssa jumppaa päällekkäin lattialla, mutta en halua harrastaa sitä taaskaan kun vointi on tällaista. Matolla olisi kyllä tilaa. En saa aikaiseksi. Olisi voinut lämmetä lihakset.

Söin pari sämpylää kinkulla ja maitosuklaata ja juonut vettä toffeiden lisäksi. Mulla olisi jotain valmisruokia. Söin eilen valmisannoksen mac&cheeseä ja salaattia pari kertaa. Tuntuu väärältä syödä mitään kun oon lihonut kilon, vaikka oon vaan kärvistellyt. Liikunta vaan hidastaa laihtumista, kuten se osoitti kun kävin luistelemassa. Toisaalta mun lihasmassa on vissiin tippunut vajaasta 70 kilosta 60:een... saman koostumusvaa'an mukaan mun sisäinen ikä olisi 46... ottaa päähän etten juo tarpeeksi vettä... mutta luusto oli täydellinen myös. Pitäisi käydä oikeassa kehonkoostumus jutussa ja olisi ilmainen koodikin voimassa vielä heinäkuulle.

Huomenna on ystävänpäivä. Eilen otin paljon kuvia. Laitoin huulipunaa, söin salaattia, siis näin vaivaa. Tänään on ihan huono päivä. Ei tämä taida ikinä loistavaksi enää muuttua. Elämän kylmää kylpyä. Pakkohoidon aikaansaama shokki, burnout syrjätymisestä. Mitään minkä kanssa hullut psykiatrit ei ole samaa mieltä. Itke kohtaloasi heille ja lisäävät lääkkeitä. Vaikka lääkkeistä johtuu kaikki anhedonia ja ilmeettömyys. En kelpaa kellekään. Mietin miten kääntäisin hyväkseni tilanteeni, mutta en usko että kukaan osaisi olla käyttämättä mua pelkästään hyväkseen. Ansaitsen hemmottelua. Kukkia, koruja, kylpylähoitoja, elämyksiä. Silti olen läski jota kaikki miehet vain alistaisi ja nöyryyttäisi. En mä pystyisi nauttii siitä huomiosta mikä täytyy olla jokin fetissi ssbbw mallisiin naisiin... se on kuvottavaa. Kaikki miehet on kuvottavia ja ehkä siksi mulla on niin usein paha olo ja huonoja olotiloja.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti

"Kiitos paljon, että otit aikaa lukeaksesi ja kommentoidaksesi kirjoitustani! Arvostaisin, jos voisit pitää kommenttisi ystävällisenä ja positiivisena. Kiitos myös, että tarkistat oikeinkirjoituksen ennen julkaisemista!"

prompts